خدمات شبکه های کامپیوتری ( اکتیو – پسیو )

در دنیای امروز راه اندازی شبکه، برای بسیاری از سازمان ها و شرکت ها یک امر ضروری تلقی می شود. در نظر داشته باشید که پس از اجرای شبکه و راه اندازی آن نیز امکان ارتقای برخی قابلیت ها و امکانات م

وجود برای شما فراهم خواهد بود. اما بی شک روشن کردن نیازهای اولیه برای اعمال تنظیمات پیش از انجام کار، نتایج مطلوب تری در این زمینه به همراه خواهد داشت.

عوامل موثر در طراحی و راه اندازی شبکه

در طراحی هر شبکه ای مجموعه ای از عوامل دخالت دارند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی اندازه سازمان

در طراحی اولیه هر شبکه، تعداد شعبات و گستردگی سازمان مورد نظر بسیار اهمیت دارد. به طور کلی ابعاد کلی سازمان، در ابعاد و گستردگی شبکه مورد نظر تاثیر گذار می باشد.

 

 • سطح امنیت شبکه

امنیت شبکه های امروزی، همیشه در معرض تهدید قرار دارد. به همین

خاطر فراهم کردن یک بستر امن برای کاربران شبکه پیش از راه اندازی شبکه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ایجاد امنیت در زمان طراحی شبکه، در زمینه نرم افزارهای موجود در آن نیز مورد توجه قرار می گیرد.

 • توجه به نوع فعالیت های سازمان

در نظر گرفتن ماهیت کاری یک سازمان و فعالیت های آن، در طراحی و چیدمان بخش های مختلف یک شبکه تاثیر گذار می باشد. از این رو با در نظرگرفتن این عامل مهم در زمان اجرای شبکه، موارد خاصی به این سیستم اضافه می شود که در کاربری شبکه موجود تغییر ایجاد می کند.

 

 

 • بررسی سطح مدیریت در راه اندازی شبکه

کنترل کاربران در یک شبکه و بررسی برنامه های موجود، یک اصل اساسی برای بهره وری بهتر از این سیستم ها محسوب می شود. برای این منظور، سطح مدیریتی به خصوصی برای هر شبکه تعیین می شود. میزان کنترل مدیریت، در طراحی و راه اندازی شبکه تاثیر گذار است. در نظر گرفتن سیاست های موجود در این عرصه، در طرح ریزی و ایجاد برنامه های موجود در شبکه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 • مقدار ترافیک

طراحی و راه اندازی شبکه با در نظر گرفتن و برنامه ریزی دقیق حجم ترافیک موجود قابل انجام است. در این زمینه باید میزان ترافیک موجود در حال حاضر و میزان ترافیک موجود در آینده را بررسی کرده و بر این اساس طراحی مربوطه را انجام دهید.

 • میزان بودجه مورد نظر برای راه اندازی شبکه

این فاکتور برای طراحی هر شبکه و سیستم کامپیوتری بسیار مهم تلقی می شود. در صورتی که هزینه راه اندازی شبکه در دسترس نباشد، بی شک برنامه های مورد نظر برای این سیستم ها با افت شدید رو به رو خواهند شد.

 

انتخاب زیرساخت های اجرا و راه اندازی شبکه

راه اندازی شبکه در حال حاضر به صورت با سیم و بی سیم انجام می گیرد. پیش از اجرا و ساخت شبکه، انتخاب زیرساخت مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. انتخاب هر یک از این سیستم ها به میزان دسترسی مورد نیاز و امکان دسترسی به شبکه های دیگر صورت می پذیرد. البته استفاده از سیستم های بی سیم بسیار رایج تر شده و اتصال LAN یا استفاده از کابل برای اتصال، کمتر به کار می رود.

اجرای شبکه به صورت بی سیم معایبی نیز به همراه دارد:

 1. در این زمینه تهدیدات امنیتی بسیاری ایجاد می شوند که شبکه موجود را به خطر می اندازند.
 2. کاهش سرعت در شبکه های بی سیم نیز از مشکلات موجود در این زمینه محسوب می شوند.
 3. دسترسی های غیر مجاز به شبکه های بی سیم نیز از جمله عوامل مشکل ساز در این زمینه به شمار می روند.

انتخاب صحیح توپولوژی شبکه

راه اندازی شبکه با در نظر گرفتن توپولوژی های مربوطه نیز ارتباط دارد. به شیوه اتصال فیزیکی در هر یک از عناصر شبکه، توپولوژی شبکه می گویند. توپولوژی هر شبکه، به صورت فیزیکی و منطقی تعیین خواهد شد. توپولوژی فیزیکی شبکه، انواع دستگاه ها مانند سوییچ ها و روترها و… را در خود جای میدهد. مکان آرایش و نصب کابل های مورد نیاز برای این تجهیزات از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. انتخاب نوع توپولوژی به نیازهای کاربران بستگی دارد. در این زمینه چند دسته بندی مهم از توپولوژی ها مورد توجه قرار می گیرند که به شرح زیر می باشند:

 

 

مراحل نصب و راه اندازی شبکه

اجرای شبکه یک فرایند مهم و تخصصی محسوب می شود که در مراحل متعددی انجام می گیرد. در وهله اول بازدید از محل مورد نظر انجام می شود. در این مرحله امکان سنجی نیازهای موجود در محل کسب و کار مشخص می شود. طرح ها و نقشه های مربوط به شبکه مورد نظر تعیین خواهند شد. ارائه پیشنهادات در مرحله بعدی بر اساس نقشه شبکه و تجهیزات در دسترس انجام می گیرد. بر اساس برنامه های تعیین شده در این مرحله، بودجه و هزینه مورد نیاز برای احداث یک شبکه کامپیوتری مشخص خواهد شد.

اجرای شبکه در مرحله بعدی با توجه به نقشه های به دست آمده انجام می شود. در این مرحله به میزان بودجه در دسترس نیز توجه می کنند. در این مرحله زیرساخت های اجرای شبکه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این زیرساخت ها شامل اجرای کابل کشی، نصب دستگاه های مورد نیاز و غیره هستند. در مرحله نهایی تحویل و پشتیبانی شبکه اجرا شده، انجام خواهد شد. تیم اجرایی و تکنیسین های شبکه، کلیه مراحل کار را بررسی کرده و ایرادات وارده به سیستم را برطرف خواهند کرد.

مرحله خدمات پشتیبانی از شبکه در طول مدت استفاده کاربران از این سیستم ها ادامه خواهد داشت. این شبکه ها مرتبا آنالیز شده و نیازها و مشکلات موجود در آن ها برطرف خواهند شد. در نظر داشته باشید که قیمت و هزینه راه اندازی شبکه ها، با توجه به نیازهای سازمانی، سخت افزاری و نرم افزاری تعیین خواهد شد.

جمع بندی

در مراحل راه اندازی شبکه، خدمات پسیو و اکتیو بسیاری ارائه می شوند. هر یک از آن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. خدمات و تجهیزات پسیو شبکه به نصب سیستم های امنیتی و فایروال های مورد نیاز توجه خاصی می شود. در این مرحله نصب و پیاده سازی سیستم های ورودی و خروجی نیز مورد توجه قرار می گیرد. در خدمات اکتیو اجرای شبکه، سیستم های مانیتورینگ نصب می شوند. سیستم های بکاپ گیری فعال هستند و… هر یک از این موارد در میان اقدامات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه جایگاه به خصوصی دارند. و کیفیت شبکه مورد نظر را تعیین خواهند کرد.

 

 

انحام پروژه شبکه های کامپیوتری با کیفیت و هزینه مناسب در فرادید البرز شبکه کرج :

مجموعه فرادید البرز شبکه هر نوع پروژه شبکه های کامپیوتری شما را به همراه توضیحات و گزارش کار انجام می دهد.

خدمات مشابه مجموعه فرادید البرز شبکه:

 • طراحی و اجرای پروژه های شبکه (اکتیو و پسیو)
 • طراحی و اجرای VOIP (تلفن تحت شبکه)
 • طراحی و اجرای لینک های رادیویی (وایرلس)
 • انجام پروژه های مهندسی نرم افزار
 • انجام پروژه های طراحی سایت
 • انجام پروژه های سیستم های نظارتی و حفاظتی

برای انجام پروژه شبکه های کامپیوتری باید چه کار کنم؟

با توجه به تجربه چندین ساله مجموعه فرادید البرز شبکه در انجام پروژه های شبکه های کامپیوتری و داشتن ده ها مجری و استاد توانمند در این حوزه، میتوانیم به شما تضمین دهیم که هرگونه پروژه بزرگ و کوچک در زمینه شبکه های کامپیوتری را میتوانیم برایتان انجام دهیم. کافیست یکبار امتحان کنید.

 

چرا پروژه شبکه های کامپیوتری خود را به فرادید البرز شبکه بسپاریم؟

مجموعه فرادید البرز شبکه با داشتن تجربه ای 12 ساله در انجام پروژه های شبکه های کامپیوتری و داشتن متخصصینی از بهترین دانشگاه های کشور و انجام صدها پروژه کوچک و بزرگ مطمئن ترین گزینه برای سفارش پروژه شبکه های کامپیوتری شما عزیزان می باشد. مجموعه فرادید البرز شبکه با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک مجوز فعالیت خود را بصورت قانونی کسب نموده و خیال شما را از این بابت راحت کرده است.

 

 • کیفیت در پروژه شبکه های کامپیوتری به چه صورت خواهد بود ؟

کیفیت در انجام پروژه های شبکه های کامپیوتری از اصلی ترین اهداف مجموعه فرادید البرز شبکه می باشد. بالاترین کیفیت در پروژه همواره هدف این مجموعه بوده است. به دلیل داشتن مجریان و متخصصان با تجربه کیفیت پروژه ها بالا بوده تا کارفرما بتواند با خیال راحت برون سپاری کند و بعداز دریافت نیز با توجه به داشتن گزارش در اغلب پروژه های درخواستی پروژه را خوب متوجه شود و بتواند آن را ارائه دهد.

مراحل انجام پروژه های شبکه های کامپیوتری در مجموعه فرادید البرز شبکه  به چه صورت خواهد بود؟

 1. ارائه درخواست از سمت مشتری
 2. پیشنهاد و تعیین بهترین قیمت و زمان.
 3. درصورت موافقت شما اخذ نصف هزینه ابتدای کار از شما.
 4. ارائه گزارش طی مراحل انجام پروژه تان.
 5. ارسال نتایج برای شما پس از پایان پروژه تان از طریق فیلم و عکس.
 6. اخذ مابقی هزینه از شما درصورت تاییدتان.
 7. ارسال فایل نهایی پروژه برای شما.
 8. مهلت ۷۲ ساعته برای شما جهت بررسی پروژه و در صورت اشکال و ایراد، اطلاع به ما جهت رفع آن.
 9. تحویل نهایی

تضمین پشتیبانی در انجام پروژه های شبکه های کامپیوتری :

مجموعه فرادید البرز شبکه با داشتن سابقه ای چندین ساله در انجام شبکه های کامپیوتری تجربه ای گرانبها از انتظارات و خواسته های کارفرمایان محترم کسب نموده است. یکی از مهمترین این خواسته ها “تضمین پشتیبانی” بعد از انجام پروژه شبکه های کامپیوتری است. مجموعه فرادید البرز شبکه پروژه شما را بصورت مرحله به مرحله مدیریت می کند و هر جا که نیاز باشد شما را در جریان کم و کیف وضعیت پروژه قرار می دهد.

 

مجموعه فرادید البرز شبکه واقع در شهر کرج، توانمند در حوزه پروژه شبکه های کامپیوتری، آماده است تا پروژه شبکه های کامپیوتری شما عزیزان را در سطح استان البرز با کیفیتی عالی و بصورت تضمینی انجام دهد. جهت سفارش انجام پروژه شبکه های کامپیوتری با شماره های  00 21 31 91 – 026  و 09125214480 تماس حاصل فرمایید.